January 28, 2017

Products

16oz Queenline

$10 regardless of honey variety

16oz Muth

$12 regardless of honey variety

12oz Honey Bear

$9 regardless of honey variety

8oz Queenline

$6 regardless of honey variety

8oz Muth

$7 regardless of honey variety

4oz Muth

$4 regardless of honey variety

4oz Samplers

$22 - 4oz / 4 pack sampler of honey varieties

$18 - 4oz / 3 pack sampler of honey varieties

Honey

We generally harvest 4 - 5 varieties of honey each season.  We package the honey in a variety of glass bottles ranging from 4oz - 16oz capacity.

Scroll though the photos to view our products and prices.

Homemade Lye Soap

$6 per bar, two for $11, or three for $15

We produce a variety of scents including: Honey Almond, Lavender, Pumpkin Spice, etc.

Honey Moon Kisses Lip Balm

$3 per tube regardless of flavor.

Flavors include: Peppermint, Spearmint, & Citrus.

Bee Hive Candles

$5 per candle.

Our beeswax candles are made from pure beeswax and burn approximately 24 hours.

Lavender Body Butter

$10 - 4oz tin

We currently only offer body butter that has a lavender scent.

Products from the Hive

We produce a variety of homemade/all natural products using beeswax including: Lye Soap, Lip Balm, candles, & Body Butter.

Scroll though the photos to view our products and prices.

Top